A könyv első fejezete a szigetelőréteg hullámvezetővel foglalkozik: bemutatja a hengeres üvegszálak terének tulajdonságait, és levezeti a diszperziós összefüggést és megoldását.
A második fejezet szemléletes képet ad az optikai forrás véges spektrális szélessége miatt létrejövő diszperzióról. Ismerteti a kromatikus diszperzió fajtáit: az anyagi és a hullámvezető diszperziót. Bemutatja az intermodális diszperziót. Végül az általános esetet tárgyalja, amikor a fényforrás spektrális szélességének és a moduláló jel sávszélességének aránya tetszőleges.
A harmadik fejezet a homogén és az inhomogén permittivitású hengeres üvegszálat tartalmazza. Meghatározza a terjedő módusok számát, az impulzusválaszt és az optimális impulzusválaszhoz tartozó törésmutató-eloszlást.
Bevezető
Szigetelőréteg hullámvezető
Diszperzió
Hengeres üvegszál
Függelék
Hírközlési alapismeretek
A könyv a hiríadástechnika általános ismereteit mutatja be sok kidolgozott példával és megoldandó feladattal.
10% 5 076 Ft